Bílý dům potvrdil. Pokud bude mít ZTE ještě nějaký prohřešek, bude firma úplně zastavena.

Minulý týden se vlastně ZTE a U.S dohodli na tom, že veškerý zákaz bude zase odvolán, ale pod několika podmínkami. Právě zákaz se vztahoval na veškeré technologie z U.S, takže pro společnost je to vlastně likvidační záležitost. Výměnou za to, že společnost může opět obchodovat s U.S společnostmi, tak musí zaplatit 1$ miliard pokutu, a […]

ZTE

Minulý týden se vlastně ZTE a U.S dohodli na tom, že veškerý zákaz bude zase odvolán, ale pod několika podmínkami. Právě zákaz se vztahoval na veškeré technologie z U.S, takže pro společnost je to vlastně likvidační záležitost.

Výměnou za to, že společnost může opět obchodovat s U.S společnostmi, tak musí zaplatit 1$ miliard pokutu, a také je tady podmínka, že musí během 30 dnů vyměnit lidi na nejvyšších pozicích. Navíc USA si taktéž vybírá tým, který bude nad fungováním firmy dohlížet.

Firma ZTE byla v roce 2012 označena za hrozbu národní bezpečnosti. Pokud tedy bude mít firma ještě nějaký prohřešek, tak veškeré U.S technologie budou k této firmě zastaveny a to navždy.

Vysvětlení

ZTE je firma, která je čtvrtý největší dodavatel mobilních telefonu v U.S. Nicméně nedávno se přišlo na to, že i přes zákaz firma dodávala do Iránu a Severní Koreji technologie, které tam být neměly. Pokud by zákaz zůstal platný a ZTE nemohla získat technologie z U.S, což je Android systém a čip Qualcomm, tak by to mělo devastující účinek. Ban by byl až do roku 2025. Do té doby by firma ZTE pravděpodobně neexistovala.