Ultrasonic snímač otisků Galaxy S10 lze obelhat

Samsung Galaxy S10 a 10+ disponují novou technologií ultrasonic snímače otisků prstů v displeji. Na rozdíl od optického snímač, který je umístě na mnoha Android telefonech, tak ultrasonic snímače jsou jiné a využívají zvuk ke tvorbě 3D otisků prstů. Jedná se o technologií, která je mnohem přesnější, než využití 2D obrázku s použitím optického snímače. […]

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 a 10+ disponují novou technologií ultrasonic snímače otisků prstů v displeji. Na rozdíl od optického snímač, který je umístě na mnoha Android telefonech, tak ultrasonic snímače jsou jiné a využívají zvuk ke tvorbě 3D otisků prstů.

Jedná se o technologií, která je mnohem přesnější, než využití 2D obrázku s použitím optického snímače. Nicméně na internetu se objevil „návod“, jak vytvořit vlastní 3D otisk prstů a ten pak použít pro odemknutí telefonu.

Na telefonu nějaké vaše otisky jsou, takže pokud třeba někdo chytrý telefon ukradne, tak stačí z otisků na telefonu vytisknout 3D model vašich otisků, které lze získat asi do 3 minut po zadání tohoto tisku. Následně se 3D model umístí na displej telefonu a jak vidíte na videu, tak se i odemkne.

Útočník se tak dostane ke každé aplikaci, a také k aplikacím jako je bankovnictví, které si většinou kryjeme taktéž otisky prstů.

Jak to funguje?

Útočník dokáže sejmout otisky i ze sklenek. Stačí zaměřit a odeslat požadavek do tiskárny. Prvně se importuje do Photoshopu, kde se zvýší kontrast a poté export do Autodesk 3ds Max k vytvoření 3D modelu pro tiskárnu. Následně jakákoliv 3D tiskárna vytiskne otisk.

Je potřeba zlepšit bezpečnost

Je potřeba říct, že tento způsob udělá pouze chytrý zloděj, který váš telefon opravdu chce a čeká na příležitost. Nicméně, pokud se podobné technologie budou používat třeba i do automobilů pro start s technologií bezklíčkového provozování, tak je potřeba vylepšit zabezpečení, aby technologie poznala, že se nejedná o živý objekt a takové „oblafnutí“ zamítla.

Zdroj