Síť 5G podle Huawei
Síť 5G podle firmy Huawei. Jsou důležité standardy, společné postupy a budování těchto sítí za nejnižší náklady. 5G síť může být kdekoliv na světě.
Společnost Huawei dodala 2 ze 3 letos spuštěných 5G sítí. Právě tyto výsledky společnost prezentovala na 5G is ON! v čínské Šanghaji. V Praze pak odporné veřejnosti a médiím zajístila Roadshow, kde byly ukázaný schopnosti této 5G sítě a také možný potenciál k růstu ekonomiky České republiky.
Firma již uzavřela na 50 smluv po celém světě. Komerční provoz 5G sítě v první polovině roku 2019 spustilo spoustu států / měst. Jedná se třeba o Jižní Koreu, Velkou Británií, Švýcarsko, Itálie nebo Kuvajt.
5G v telefonech střední i nižší třídy
Síť 5G otevírá nové možnosti digitální komunikace a podstatně urychluje připojení k internetu. Podle analýzy má být v roce 2025 k dispozici přes 1.3 miliardy lidí připojených přes technologií 5G. V roce 2021 se navíc očekává masivní rozšíření 5G modemů do telefonu střední a nižší třídy.
Nová síť 5G přináší i virtuální a rozšířenou realitu s možným videem s ultra vysokým rozlišením a to do míst a aplikací, kde by to bylo se 4G nemyslitelné.
5G přináší finanční úlevu
V Jižní Korei podle analýzy po zapojení 5G sítě vzrostl počet uživatelů na 1 milión s denní spotřebou 1.3GB dat. Výnos z jednoho uživatele vzrostl o 75% v porovnání se 4G. Cena za přenesený gigabyte je o 90% nižší, což přináší užitek zákazníkovi i operátorovi.
Problémy při výstavbách 5G
Společnost nabízí kompletní portfolio produktů a služeb pro sítě 5G. Překážkou pro zavádění 5G sítí jsou lokality pro výstavbu základnových stanic, nedostatek místa pro umístění antén a to zpravidla na střechách budovách.
Díky technologickému náskoku Huawei v oblasti vývoje aktivních antén a napájecích zdrojů má firma kompletní portfolio základnových stanic pro širokou škálu aplikačních scénářů (pokrytí městských oblastí s extrémně vysokou hustotou provozu) bude možné synergické zavádění základnových stanic 5G spolu s předešlými 2G/3G/4G a tím pádem se dosáhne i značné úspoře.
Lepší signál v budovách
Určitě znáte některé problémy se signálem v budovách. Firma Huawei dokonce zkoušela zabudovat základnovou stanici do pouliční lampy. To znamená, že 5G lze instalovat i tam, kde to předchozí technologií šlo velmi těžko.
Mikrovlná zařízení společnosti Huawei je navržena tak, aby s 5G pokryla i místa, kde není možné se připojit optickým kabelem a umožní tak datový tok 10 Gbps.
Technické řešení Air Fiber umožňuje poskytovat služby, které bylo možno doposud zajistit pouze prostřednictvím kabelového připojení. Rozšiřuji se tak možnosti širokopásmového připojení pro domácnost. Výhodou hardwaru síťových komponent od Huawei je také všestranné využití pro sítě předchozí generace. Takže přechod na architekturu 5G mohou operátoři dělat postupně a plynule obměňovat pouze jejich součásti a jednotlivé komponenty.
Bezpečnost
Jsou potřeba sdílené standardy. Standardy by pak měly být technologicky neutrální a aplikované na všechny společnosti a sítě. Průmyslové asociace jako GSMA a 3GPP dosahují značného pokroku ve schématech zajištění bezpečnosti síťových zařízení (NESAS). Huawei podporuje zapojení do tohoto procesu ještě většího počtu organizací.
Je potřeba mít nezávislé ověřené všechny dodavatele. Je třeba ustavit mechanismy třetích stran pro objektivní verifikaci všech firem a dodavatelů. Huawei plně podporuje cíle Evropské unie a tedy přístup založený na standardech a technologické neutralitě.
Kybernetická bezpečnost je pro Huawei nejvyšší prioritou a nelitují žádného úsilí vynaloženého na ochranu bezpečnosti. Za posledních 30 let firma Huawei působila ve 170 zemích po celém světě a poskytovala služby 3 miliardám zákazníků. Zařízení od Huawei nikdy nezpůsobila větší poruchu sítě, nikdy nedošlo k narušení kybernetické bezpečnosti a neexistuje žádný důkaz, že by společnost Huawei kdykoliv ohrozila své zákazníky nebo zařízení.
Zdroj: Tisková zpráva