Konec šíření dezinformací? WhatsApp omezí přeposílání zpráv.
Fake news jsou v dnešní době obrovským problémem na sociálních sítí a to kdekoliv na světě. Spousta lidí si informace neověří a bohužel sdílejí informace, které jsou vymyšlené proto, aby šířili strach a případně zpráva dostala lidi na svou stranu. Bohužel tuto zkušenost mají ve Velké Británií, kde v hlasování pro Brexit se drželi těchto […]
Fake news jsou v dnešní době obrovským problémem na sociálních sítí a to kdekoliv na světě. Spousta lidí si informace neověří a bohužel sdílejí informace, které jsou vymyšlené proto, aby šířili strach a případně zpráva dostala lidi na svou stranu.
Bohužel tuto zkušenost mají ve Velké Británií, kde v hlasování pro Brexit se drželi těchto Fake news. Hlavní strůjci tohoto Brexitu to věděli a ihned po referendu se vzdali všech postů a odklidili se. No poté na řadu přišli jiní lidé, kteří mají váhu tohoto břemena na svých bedrech. Jestli se to podaří vyřešit, tak to nevíme, ale víme, co chystá proti těmto dezinformacím WhatsApp.
Test této funkce již proběhl
Již proběhl první test na uživatelé, ale v Indií a to již v Červenci roku 2018. Podle zprávy CNBC WhatsApp omezí přeposílání dané zprávy na 5 možných v řetězci. Toto omezení platí okamžitě pro celý svět. To znamená, že zpráva se dostane do maximálně pěti chatů a poté již sdílet nepůjde. Tím chce zabránit šíření těchto fake news, které v lidech vyvolávají úžas, nepochopení, zlobu a sdílí ji následně dále. Fake news je nejjednodušší způsob, jak vlastně „vydělat“ peníze.
I když se vám může zdát maximum 5 zpráv v řetězci málo, tak je potřeba nezapomínat, že WhatsApp nabízí skupinové zprávy 256 lidmi. To znamená, že každý z nich to může přeposlat dále. Prakticky dosah zprávy může být 1280 lidí a více.