Google platí obrovskou sumu Samsungu, aby byl k dispozici AI Gemini
Google platí Samsungu značné částky za předinstalaci Gemini AI.

Je veřejné tajemství, že Google platí Applu spoustu peněz za to, že je jako výchozí prohlížeč na Safari. Tento krok je však v hledáčku ministerstva spravedlnosti v US, který říká, že Google tak docela šikanuje a svou dominancí ponižuje Microsoft Bing, protože ten nemá šanci soupeřit.
Google podle všeho platí Applu 20 miliard dolarů v roce 2022, což dělá pro Apple iPhone celkem 16% pro operativní příjem v daném roce.
Tentokrát Google platí jiného technologického giganta pro svou AI aplikaci Gemini. Opětovně je tak Google u soudu a to za to, že platí Samsungu spoustu peněz a to na měsíční bázi a to jen za to, že je na telefonech před-nainstalovaná aplikace Gemini.
Google začal platit firmě Samsungu již v lednu tento rok a podle všeho má takto Google pokračovat další dva roky. Google zároveň vydělává na reklamách v aplikaci Gemini, které jsou právě v této aplikaci na telefonech Samsung.
Není to poprvé, co Google Samsungu platí. I na telefonech Samsung platí nehorázné peníze za to, aby zde byl výchozí vyhledávač. Google taktéž platí Samsungu asi 8 miliard dolaru za to, že v telefonech bude ve výchozím nastavení Google vyhledávač, Play Store a Google Asistant. To vše mezi roky 2020 až 2023.