Rychlost nabíjení na Google Pixel 2 XL je omezená na 10.5W
Dobře, tohle asi není úplný problém, nicméně špatná komunikace. Navzdory nejnovějším špičkovým technologiím dnešního světa, tak Pixel telefony nabízejí 18W nabíječku Power Delivery 2.0, jenže nabíjecí rychlost telefonu je omezena na 10.5W. Test, který provedla společnost Nathan K Technologie Google Pixel 2 XL je „pomalá“ a potvrzuje to i spousta uživatelů. Spousta zákazníků se domnívá, […]
Dobře, tohle asi není úplný problém, nicméně špatná komunikace. Navzdory nejnovějším špičkovým technologiím dnešního světa, tak Pixel telefony nabízejí 18W nabíječku Power Delivery 2.0, jenže nabíjecí rychlost telefonu je omezena na 10.5W.
Test, který provedla společnost Nathan K
Technologie Google Pixel 2 XL je „pomalá“ a potvrzuje to i spousta uživatelů. Spousta zákazníků se domnívá, že Pixel 2 XL nenabíjí v plném rozsahu. Pixel 2 XL je přitom dodáván s nabíječkou, která zvládne až 18W. K dispozici máme graf výkonnosti a teploty.
Na začátku nabíjení běží asi na 15W, ale poté spadne asi po pár minutách na 10W, kde se udržuje. Po 1 hodině pak výkon více klesne. Nabíjení je dokončeno za 2.5 hodiny.
Za 30 minut pouze 35%? Propadák!
Spousta výrobců informuje, kolik % baterie dokáže nabíječka obnovit za 30 minut. Google Pixel 2 XL je nabitý na úroveň 35% za 30 minut, což je méně než ostatní chytré telefony. Spousta rychlých nabíječek funguje na přepínání několika rychlostních režimů. Když je telefon pod 40% nebo 50%, tak se přepne na rychlost okolo 2A nicméně u Google Pixel 2 XL se to nepohybuje nad 1.1A nebo 1.2A (což je okolo 10W). V USB běží pouze 5V, jelikož USB víc jak 5V nepodporuje.
Jedná z možností, proč to takhle u Google funguje, je ochrana degradace baterie, tak jak se to stalo u Google Nexus 6P. Nicméně může to být i špatně naprogramovaný čip Pixel 2 XL. Originální Google Pixel měl stejný problém, kdy nabíjení nepřesáhlo 15W i přesto, že inzerovali, že nabízí 18W nabíjení.
Google se k tomu nevyjádřil.