Elon Musk změnil Twitter natolik, že lidé hledají jiné sociální sítě

Svět Twitteru se od října roku 2022, kdy Elon Musk převzal kontrolu nad touto platformou, podrobil mnoha kontroverzním změnám. Od monetizace svého API až po požadavek na povinné vytvoření uživatelského účtu…

Elon Musk změnil Twitter natolik, že lidé hledají jiné sociální sítě

Svět Twitteru se od října roku 2022, kdy Elon Musk převzal kontrolu nad touto platformou, podrobil mnoha kontroverzním změnám. Od monetizace svého API až po požadavek na povinné vytvoření uživatelského účtu pro čtení příspěvků (dříve známých jako tweety) a změnu názvu platformy na X v červenci 2024. Tyto změny přiměly uživatele hledat jiné, spolehlivější sociální sítě, aby zůstali ve spojení s ostatními.

Začátkem roku 2023 Twitter oznámil plán na monetizaci svého API. To znamenalo, že vývojáři budou muset platit za přístup k určitým funkcím a datům Twitteru. Tato změna vyvolala znepokojení mezi vývojářskou komunitou, která se obávala omezení svobody a inovace na platformě. Mnozí tvrdili, že tato monetizace může vést k vyšším nákladům pro vývojáře a snížení dostupnosti aplikací integrovaných se sociální sítí Twitter.

Další kontroverzí byl požadavek na povinné vytvoření uživatelského účtu pro čtení příspěvků. Dříve byly příspěvky veřejně dostupné a možné bylo je sledovat i bez přihlášení. Tato změna způsobila rozhořčení mezi uživateli, kteří preferují anonymitu a nechtějí sdílet své osobní informace. Ti, kteří se rozhodli zůstat na Twitteru, se tak museli smířit s novou podobou platformy, která vyžaduje přihlášení ke čtení příspěvků.

Nejkontroverznější změnou bylo rozhodnutí změnit název platformy na X. Tato změna byla oznámena v červenci 2024 a vyvolala mnoho diskuzí a spekulací mezi uživateli. Někteří tvrdili, že nový název je příliš abstraktní a neosobní, což je odporuje původnímu záměru Twitteru – poskytovat prostor pro osobní vyjádření a sdílení myšlenek. Jiní zase tvrdili, že nový název je moderní a inovativní, který reflektuje novou éru sociálních médií.

Tyto změny na Twitteru vedly mnoho uživatelů k hledání alternativních sociálních sítí, které nabízejí spolehlivější prostředí pro komunikaci a sdílení obsahu. Mezi populární alternativy patří například Mastodon, Diaspora nebo Signal. Tyto platformy se snaží vytvořit uživatelsky přívětivější a transparentnější prostředí, které klade důraz na soukromí a kontrolu nad vlastními daty.

V současné době je tedy na Twitteru patrný odchod části uživatelů, kteří hledají nové sociální sítě, které odpovídají jejich potřebám a hodnotám. Jaký bude další vývoj této platformy, je ve hvězdách. Je však jisté, že kontroverzní změny provedené za dobu Elon Muskova působení

Zdroj: https://www.androidpolice.com/use-threads-app-meta-maintain-privacy/