Chytré telefony vedou mladé lidi více k depresi a sebevraždám
Je těžké říct, kdy období chytrých telefonu začalo, ale je to pravděpodobně 9. Ledna 2007, kdy byl odhalen iPhone od Apple. Nicméně ještě před tím byly k dispozici chytré telefony, ale ne na takové úrovni. 10. Července 2008 se objevil na světě App Store a pro lidi se tak otevřel obchod s aplikacemi. Chytré telefony […]
Je těžké říct, kdy období chytrých telefonu začalo, ale je to pravděpodobně 9. Ledna 2007, kdy byl odhalen iPhone od Apple. Nicméně ještě před tím byly k dispozici chytré telefony, ale ne na takové úrovni. 10. Července 2008 se objevil na světě App Store a pro lidi se tak otevřel obchod s aplikacemi.
Chytré telefony jsou obrovskými pomocníky do života. Dokážou vás navést z bodu A do bodu B pomocí aplikace Google Mapy nebo Here mapy. Taktéž nám ulehčují práci s plánováním a upozorněním, že za hodinu máte být na nějakém dohodnutém místě.
Nicméně podle zprávy serveru The Atlantic, tak dospívající, kteří vyrůstají a chytrých telefonech se velmi lehce dostanou do deprese a mají sklony k sebevraždám. Jedná se o lidi, kteří jsou narozeni v roce 1995 – 2012. To jsou lidé, kteří nežili bez internetového připojení v celém svém životě. V České republice je toto datum o trošku posunuto, protože ADSL (pevné připojení) bylo v ČR zavedeno někdy v roce 2003 a internet v mobilu lidé začali více využívat okolo roku 2009.
Co je to deprese?
Athena vlastní iPhone od svých 11 let
Problémem generace je spojení se svými kamarády většinou pouze digitalní cestou. Čím více lidí chytrý telefon má, tím se omezují styky s lidmi.
13 letá dívka s anonymním jménem Athena vlastní iPhone od svých 11. „Neměli jsme na výběr poznat život bez iPadu nebo iPhone. Myslím si, že máme rádi své telefony víc, než lidi.„, řekla. Čím více jsme ve spojení s lidmi 24/7, tak tím více si uvědomujeme, že vlastně lidi nemáme rádi.
Magazín taktéž publikoval zajímavou statistiku. Ti, kteří trávili 10 a více hodin týdně na sociálních sítí mají o 56x větší pravděpodobnost, že budou více nešťastní, než ostatní stejného věku. V případě 6 až 9 hodin, tak se jedná o 47% šanci na to, že bude člověk nešťastný.
Jako je určitě pravda, že je tak větší šance, že vás daný člověk zklame, když jste s ním spojený téměř 24/7. Protože když se s ním pouze potkáváte, tak s ním strávíte 3 hodiny a tím to končí. Proto může spousta lidí zažívat zklamání.