Hra na mobil Towers and Trolls
Trollové útočí – a na pomoc si s sebou vzali draky, zmrzlé krychle, obry, Pain Elementaly, gobliny a želé! Vy a vaše věže jste jediní, kteří mohou zachránit krásnou zemi před jistou katastrofou. Nikoliv – představujeme výbornou tower defense hru Towers N’ Trolls! Pro neznalé žánru – v tower defense jde o pozabíjení co největšího […]
Trollové útočí – a na pomoc si s sebou vzali draky, zmrzlé krychle, obry, Pain Elementaly, gobliny a želé! Vy a vaše věže jste jediní, kteří mohou zachránit krásnou zemi před jistou katastrofou. Nikoliv – představujeme výbornou tower defense hru Towers N’ Trolls!
Pro neznalé žánru – v tower defense jde o pozabíjení co největšího počtu příšer stavěním věží. Příšery vybíhají z předem daných míst a snaží se dostat k vašemu hradu, pokud se jim to povede ztrácíte život. Tower defense hry se ještě dělí do dvou kategorií – na ty, kde příšery mají cestu předem vytyčenou a na ty, kde jim ji určujete vy stavěním svých věží. V Towers N’ Trolls najdete obě, okořeněné těžbou zlata, výbušnými sudy, toxickým oblakem a runami.
Všeho dost
Ve hře najdete tři herní módy. V kampani si projdete skrz šest kapitol – v každé z nich na vás čeká jiná sada věží, jiný rejstřík potvor a jiné prostředí. S hordou krvelačných trollů se potkáte na rozkvetlé louce, rozpraskané poušti, nehostinné kobce a třeba i mrazivém severu. Pokud se cítíte dostatečně dobří, můžete zkusit štěstí v challenge módu, který (jak z názvu patrno) dělá ze hry docela výzvu – nepřátelé jsou rychlejší, tužší a docela dají zabrat. V obou výše zmíněných režimech je cesta nepřátel pevně daná, kdežto v Open Field Mode ji určujete vy. Mezi vaším hradem a potvorami stojí jen holá pláň a je na vás, jak chytře stavbou věží nepřátele povedete.
Vrah nejsem já, je to ten troll!
Na své cestě za dokončením hry pokosíte hodně potvor – těch má Towers N’ Trolls v nabídce vrchovatě. A na každou platí odlišná taktika. Takže pěkně po pořadě.
Malí goblini – spíš než vašemu hradu budou škodit vašim věžím, které se snaží raketami (nárazem) zničit. Jsou rychlí, ale nepůsobí velké problémy – škody na věžích se dají za malý poplatek opravit.
Velcí goblini – Na zádech nesou výbušninu a je jich hodně.
Trollové – Titulní potvora, kterou budete potkávat asi nejvíce. Jsou řůžoví a mají kyje a je jich hodně.
Modří trollové – Mají docela dost životů a velké rozestupy mezi s sebou. A jsou vcelku rychlí.
Zmražené krychle – Jak se sunou pomalu, tak ničí průtokově vaše věže. Mají hodně životů.
Sliz – Nepříjemný, hned po následujícím nejobtížnější protivník. Sune se pomalu, má mnoho životů a když umře, splodí další tři (!) rychlé potomky, přičemž každý ubírá jeden život.
Obr (I.) – Pomalý, hodně životů, vysyktuje se v tlupách. Padon, HODNĚ životů.
Obr (II.) – Pomalý, hodně životů, vyskytuje se osamocně. Pardon, EXTRÉMNĚ HODNĚ životů.
Pain Elemental – nekamenujete mě – jako Pain Elemental z Doomu fakt vypadá! Chodí ve velmi dlouhé řadě, má hodně životů, létá. Nejtužší protivník.
Drak – Směšný, létající. Směšný do chvíle, než vám ubere srdíčka, protože vydrží opravdu hodně a má tendenci létat tam, kde nemáte věže. Je to totiž jediný nepřítel, který nerespektuje vytyčenou cestu.
Mám já to dědo dělo
Každá pořádná tower defense hra musí mít pořádně věže, se kterými jde ona tower defense uskutečnovat. Přináším proto výčet dvou nejzajímavějších věží ve hře.
Lightning tower – Dokáže prostřelit (při chytré stavbě) celou řadu nepřátel za sebou. Ideální pro dlouhé rovné cesty – celý zástup tak sežehnete.
Watch tower – Těsně druhá nejlevnější věž, veliký rozptyl a násobící se udělené poškození při vícenásobných zásazích jednoho cíle – super nápad a super využití při kosení potvor s dlouhým ukazatelem zbývajícího života.
Zbytek tvoří kanóny, katapulty, střílny a zpomalovací věže. Každá z nich má dvě možná vylepšení.
Věž také můžete postavit na speciální runě, která na ní postavené věži zvyšuje jeden z atributů – dostřel, rychlost, poškození. K boji s nepříteli lze použít i několik speciálních zbraní. První z nich je toxický oblak, který nepřátele zpomaluje a uděluje jim zranění, druhou nášlapné miny (létající monstra je ignorují) a třeba dynamitové sudy.
Každá věž ovšem stojí zlato. S nějakým vstupním kapitálem vstupujete do každého kola, další dostáváte za zabité nepřátele. Pokud jste ale obvzláště nároční, můžete si za padesát zlatých koupit zlatý důl, který vám bude vynášet v pravidelných intervalech zlato – to ale musíte rychle sebrat!
Nejen dobrou vůlí je živen vývojář
Towers N’ Trolls je hra zdarma a z něčeho vývojáři žít musí. Proto jsou hlavním herním platidlem drahokamy – za ty se nakupují další sady úrovní (bezplatné jsou dvě první sady prvního režimu), upgrady věží a nové módy. Drahokamy vám průběžně vypadávají ze příšer, takže trpělivý hráč je může nahromadit s dostatečným úsilím i bezplatně. Pokud je chcete ale mít rychle, můžete si je samozřejmě za příslušný peněžní obnost zakoupit – základní sazba je 500 drahokamů za dolar.